top of page
Search

MIÉRT VAN SZÜKSÉG ÁLLAPOTFELMÉRÉSRE a gyógytornásznál is, ha már az orvos megvizsgált?



Az állapotfelmérés kulcsfontosságú szerepet játszik a gyógytornában. Ezek a lépések segítik a gyógytornászt abban, hogy megfelelő terápiás kezelést állítson össze, és hatékonyan kezelje a pácienst.


A gyógytornász meghallgatja a páciens életvitelét, munkafolyamatait, alvást, előző

sérüléseit, sporttal való kapcsolatát, testfelépítését, megvizsgálja a páciens mozgását, izületi mozgástartományait, izmai állapotát, rugalmasságát, erejét, teszteli a testrészek funkcióit. Felállítja a rövidtávú és hosszútávú kezelési terveit. Kiegészítő kezeléseket javasol. Életvitelbeli változtatásokat javasol.


Mindehhez megfelelő időre és komplex tudásra, szemléletre van szükség. A felmérés során pontosítja az egyes ízületek, izmok szövetek állapotát, melyek komplexen hozzájárulnak a probléma kialakulásához. Természetes módon segíti a test asszimmetriái rendezését. 

Az orvos fő szerepe a diagnózis felállítása, szükség esetén megkezdi a fájdalomcsillapítást, gyulladás csökkentést. Rtg, MRI, CT segítségével megállapítja, megerősíti a diagnózisát. Felméri a műtét szükségességét és elvégzi. Megfelelő rehabilitációs szakemberhez irányítja a pácienst. Alternatív, kiegészítő kezeléseket javasol a páciensnek. Tapasztalatát megosztja ezekről.


Az orvos és a gyógytornász szerepe és szaktudásuk kiegészítik egymást a beteg rehabilitációjában. Az orvos és a gyógytornász együttműködése fontos az optimális eredmények eléréséhez.


 
 
 

Comments


bottom of page